Here you will find an apple tree and an apple tree group for producing apples.
You can make apple juice from the apples in the small, walk-in juice production facility.
You can also produce grape juice there.
To sell the apple products, there is a small market stall where you can get a particularly good price for apples and apple juice.
Facts and prices:
Apple Tree
Category: Miscellaneous
Price: $1,000
Daily upkeep: $5
Production: apples
Apple Tree Group
Category: Miscellaneous
Price: $4,000
Daily upkeep: $5
Production: apples
Juice Production
Category: Production Sites
Price: $10,000
Daily upkeep: $5
Production: apple juice, grape juice, raisins
🚜🌱 The grand finale of #FactsheetFriday is here!
Mark your calendars – the Plains & Prairies Pack launches on June 3!
Join our livestream on June 2 for an exclusive preview & pre-order now! 🔥 https://t.co/MIXCnOPcUQ
We use cookies and analytics tools to improve the user friendliness of the Internet website. By continuing to use our website you are agreeing to our use of cookies.